Dňa 10.12.2019 sa vo Zvolene uskutočnil štrnásty ročník Mikulášskeho turnaja zmiešaných družstiev žiakov ŠI vo volejbale. Turnaja sa zúčastnilo päť družstiev zo Zvolena a Banskej Bystrice. My sme prišli obhajovať  víťazstvo z minulého ročníka. Dobre sme však vedeli, že to bude veľmi ťažká úloha, nakoľko kádre protivníkov sa takmer nezmenili a my sme, po vypadnutí Mareka Mlicha a Petra Zajaca, prišli do Zvolena s ôsmimi novými hráčkami a hráčmi z prvých a druhých ročníkov. Snažil som sa, aby si zahrali všetci,  naberali atmosféru turnaja a hlavne  skúsenosti do budúcna. Aj keď sme získali iba jeden bod, hrali sme celkom vyrovnané zápasy a osobne si myslím, že o rok, o dva sa budú pozerať naši žiaci z inej strany tabuľky, presne tak, ako pred rokom. Žiaci si po skončení pochutnali na sponzorskej pizze a vo vianočnej dedinke si obzreli stánky, betlehem a občerstvili sa kofolou. Za vzornú reprezentáciu im všetkým patrí poďakovanie.

Tibor Kútik