Dňa 17.9. 2019 sa žiaci I. ročníka ubytovaní v ŠI zúčastnili divadelného prestavenia v DJGT vo Zvolene pod názvom ,,Škola základ života“ O svoje zážitky z divadla sa s nami podelila žiačka I. ročníka Martinka Bedová . „V komédii mi priblížili večný boj študentov a kantorov. Boli v ňom skvelé zainteresované originálne chytľavé piesne a kultové výroky ,ktoré ma zaujali ba aj pobavili. Dej sa odohrával v období prvej Československej republiky, tesne pred vypuknutím 2.svetovej vojny. V hľadisku prevládala výborná atmosféra .ktorá sa šírila po celom divadle. Predstavenie ma zaujalo, pretože bolo historického charakteru. Emóciu u mňa umocnil aj fantastický výkon hercov. Záver predstavenia ma obzvlášť zaskočil svojim nečakaným koncom. Po predstavení som si uvedomila, ako sa za uplynulé roky zmenil vzťah učiteľov a žiakov. Divadelné predstavenie hodnotím za jedno z najlepších ktoré som doposiaľ videla a už sa spolu so spolužiakmi tešíme na ďalšie.

Spracovala: Martina Bedová

Categories: Výlet