Dňa 10. mája 2018 sa v našej telocvični konal nohejbalový turnaj žiakov školských internátov zo Zvolena a Banskej Bystrice. Turnaj slávnostne otvoril pán riaditeľ. Zúčastnilo sa, vrátane našich dvoch, osem družstiev, ktoré boli rozlosované do dvoch skupín, v ktorých sa hralo systémom každý s každým. Víťazi skupín hrali o  konečné prvé miesto a druhí v poradí skupín o tretie miesto. Tretie miesto nakoniec osadilo družstvo ŠI Internátna 8, Banská Bystrica. Vo finále sa tak, ako v minulom roku, predstavilo naše družstvo, ale finálovým súperom im tentoraz boli žiaci ŠI ŠG z Banskej Bystrice. Konečne sme ťahali za dlhší povraz a zvíťazili sme. Nie je však dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Víťazi okrem pekného pohára dostali celodenné voľné vstupenky do aquaparku Kováčová, uteráky od ZP Dôvera a sprchové gély, žiaci ŠI ŠG voľné vstupenky na Painteball vo Zvolene  a tretie miesto bolo odmenené voľnými vstupenkami na Zámocké hry zvolenské. Okrem toho prvé tri družstvá dostali tričká a mnoho ďalších drobností a vybraní hráči voľný vstup do Laser arény v Banskej Bystrici. Najlepší hráč, ktorým sa stal žiak Borovský zo ŠI ŠG, bol takisto odmenený kozmetickým balíčkom od firmy AVON.. Každý účastník bol obdarený taškou s logom našej školy, ktorá bola nabalená sladkosťami, minerálkou, džúsmi, banánmi a upomienkovými predmetmi a na všetky družstvá čakali na izbách, kde sa prezliekali, zákusky. Touto cestou by som sa chcel poďakovať vedeniu školy a všetkým sponzorom, ktorých vôbec nebolo málo, za to, že turnaj bol zorganizovaný a žiaci odmenení na vysokej úrovni, čo potvrdili i všetci účastníci. Vďaka patrí aj našim pekným hosteskám, ktoré sa o jednotlivé družstvá vzorne starali.     A kto vlastne tvoril naše družstvá? „B“ družstvo: Matej Kapusta, Jakub Ďurian, Jakub Matúch, Tomáš Laca.  „A“ družstvo: Martin Kleskeň, Peter Demo, Kamil Lacika a Oliver Kurek. Posledným dvom menovaným sa chcem poďakovať za vzornú reprezentáciu, pretože v tomto roku nás vzorne reprezentovali naposledy.     A ešte jedno musím na záver spomenúť! V tomto školskom roku som sa zúčastnil s našimi žiakmi viacerých turnajov a všade sa nám ušlo pochvaly, že máme zlaté a slušne vychované deti, za čo patrí vďaka všetkým vychovávateľom.

Tibor Kútik

Foto: Peter Lukáč
 
Categories: Nezaradené