Je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia, a rozvíjajúcu diskusiu o možných riešeniach. Človek má v rukách silu, ktorú môže usmerniť dvoma spôsobmi. Buď pozitívne ovplyvní kvalitu životného prostredia, alebo bude znečisťovať svoje okolie, tak ako to robia aj naši žiaci.  Je to veľmi smutné, že niektorí žiaci a aj  žiačky v našom školskom internáte nemajú snahu udržať svoje životné prostredie pekné bez odpadkov a hlavne bez ohorkov , ktoré lemujú chodník do budovy. Asi je to jednoduchšie vyhodiť von oknom plastovú fľašu, ktorú náhodou sfúkol prievan ako urobiť pár krokov smerom k odpadovému košu. Možno to praktizujú aj doma a takýmto spôsobom sa  zbavujú odpadkov. Treba si uvedomiť, že Zem je to, čo máme všetci spoločné.“

Spracovala : Mgr. Hilda Dienová

IMG_20180419_154018