Stalo sa už dobrým zvykom nášho internátu, navštevovať divadelné predstavenia v DJGT Zvolen. Deň 24. október sa však predsa len niečím od tých predchádzajúcich predstavení líšil. Prvýkrát sme nešli na komédiu, ale riskli sme zobrať našich žiakov na drámu. Bola to hra slovenského klasika Mila Urbana – Beta, kde si? Chceli sme skúsiť, či sú naši žiaci dobrými divákmi i na divadelné predstavenia v ktorých divákom nie je práve do smiechu. A musím s hrdosťou povedať, že naši žiaci sa správali počas predstavenia na vysokej úrovni, ako keby drámy pozerali takmer každý deň. Hra sa odohrávala v dedinskom prostredí a hlavná predstaviteľka tvrdo odolávala dedinským predsudkom a klebetám. Nakoniec však tento boj prehrala a bohužiaľ, stále typické dedinské dobrosrdečné ženy, jej nedali pokoj ani po smrti. V predstavení boli podané vynikajúce herecké výkony známych hercov, ale aj tak si myslím, že výkon Katky Čudejovej, ktorá stvárnila hlavnú predstaviteľku Betu, nad všetkých vyčnieval. Podľa slov žiakov po predstavení sa im hra páčila. Svedčilo o tom aj hrobové ticho, ktoré v sále občas nastalo, striedané hromovým potleskom počas predstavenia i po jeho ukončení. Žiaci dokázali, že sú skúsenými a citlivými divákmi a čiastočne sa naučili odpoveď na jednu z mnohých maturitných otázok. Spracoval : Tibor Kútik
Categories: Nezaradené