Dňa 6. júna 2017 sa v našej telocvični konal nohejbalový turnaj žiakov školských internátov zo Zvolena a Banskej Bystrice. Turnaj slávnostne otvoril pán riaditeľ. Zúčastnilo sa, vrátane nášho, osem družstiev, ktoré boli rozlosované do dvoch skupín, v ktorých sa hralo systémom každý s každým. Víťazi skupín hrali o  konečné prvé miesto a druhí v poradí skupín o tretie miesto. Tretie miesto nakoniec osadilo družstvo ŠI Švermova zo Zvolena. Vo finále sa tak, ako v minulom roku, predstavilo naše družstvo, ale finálovým súperom im tentoraz boli žiaci ŠI Internátna z Banskej Bystrice. Bohužiaľ aj teraz sme ťahali za kratší povraz a znovu sme obsadili druhé miesto. Nie je však dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Víťazi okrem pekného pohára dostali celodenné voľné vstupenky do aquaparku Kováčová, naši žiaci voľné vstupenky do Laser arény a tretie miesto bolo odmenené voľnými vstupenkami na Zámocké hry zvolenské. Okrem toho prvé tri družstvá dostali tričká, ďalekohľady, kozmetiku a mnoho ďalších drobností. Najlepší hráč, ktorým sa stal náš žiak, Oliver Kurek, bol takisto odmenený kozmetickým balíčkom. Každý účastník bol obdarený taškou s logom našej školy, ktorá bola nabalená sladkosťami, minerálkou, džúsmi a upomienkovými predmetmi a na všetky družstvá čakali na izbách, kde sa prezliekali, zákusky. Touto cestou by som sa chcel poďakovať vedeniu školy a všetkým sponzorom, ktorých vôbec nebolo málo, za to, že turnaj bol zorganizovaný a žiaci odmenení na vysokej úrovni, čo potvrdili i všetci účastníci. Vďaka patrí aj našim pekným hosteskám, ktoré sa o jednotlivé družstvá vzorne starali. A kto vlastne tvoril naše družstvo? Boli to: Martin Kleskeň, Peter Demo, Kamil Lacika a Oliver Kurek. Posledným dvom menovaným sa chcem poďakovať za vzornú reprezentáciu, pretože v tomto roku nás vzorne reprezentovali naposledy. A ešte jedno musím na záver spomenúť! V tomto školskom roku som sa zúčastnil s našimi žiakmi viacerých turnajov a všade sa nám ušlo pochvaly, že máme zlaté a slušne vychované deti, za čo patrí vďaka všetkým vychovávateľom.

no images were found

Categories: